کشف ساختار سنگی معماری ۷هزارساله
اسفند ۱۴, ۱۳۹۵
پانزده تصویر برتر در رقابت عکس هنر ساختمان سال ۲۰۱۶
اسفند ۲۸, ۱۳۹۵
نمایش همه

بنکسی و افتتاح هتل جدا افتاده در کنار دیوار مرزی کرانه باختری

بنکسی با ارجاعی مونومنتال به دنیای هنر، هتلی را در شهر بیت لحم افتتاح نموده است؛ با فاصله کمی از دیوار حائل مرزی کرانه باختری. “هتل جدا افتاده” شامل ۹ اتاق منحصر به فرد و یک سوییت ریاست جمهوری دارای امکاناتی چون یک پیانو بار  با تِم دوره استعماری و یک گالری هنری داخلی ست که به نمایش آثار فلسطین می پردازد.

بازدیدکننده هتل جدا افتاده خود را در میان یک اثر هنر می بیند؛ با اتاق مهمان سفارشی که با قطعات هنری بنکسی، سامی موسی هنرمند فلسطینی و دومینیک پترین هنرمند مونترالی و … . در وبسایت هتل جملاتی این چنین برای توصیف آن آمده ست؛ “اتاق مناظر”، ” از کف تا سقف با بتنی پوشیده از گرافیتی در اغلب اتاق ها” و “برای نمایشی در مقابل شما ـ خیلی ها در محدوده دید برج نگهبانی ارتش هستند”.

قیمت “اتاق های اقتصادی” از ۳۰ دلار به ازای هر شب شروع می شوند و با امکانات یک پادگان نظامی اسرائیل مجهز شده اند. در مقابل، تنها سوئیت ریاست جمهوری هتل دارای یک حمام با وان بزرگ، آثار هنری اصل، کتابخانه، سینمای خانگی، باغ بام، بار و یک فواره می باشد که از یک مخزن آب سوراخ شده توسط گلوله درست شده است. گالری داخلی هتل با دارا بودن مجموعه های دائمی آثاری از هنرمندان مطرح فلسطینی در ۲۰ سال گذشته است؛ در حالی که فضای مجاور آن به نمایشگاه موقت هنرمندان در حال ظهور اختصاص یافته است.

یک نقاشی دیواری بنکسی در یکی از اتاق های مهمان، پلیس مرزی اسرائیل را در حال جنگ با بالش با یک مرد فلسطینی به نمایش در آمده است.

بنکسی، سامی موسی و دومینیک پترین، اتاق های میهمان را منحصر بفرد کرده اند.

طرح های از کف تا سقف اتاق ها

یک عکس چاپی از دومینیک پترین، دیوارهای حمام را خط کشی کرده است.

“اتاق های خوش منظره” در محدوده دید برج نگهبانی ارتش هستند.

سوئیت ریاست جمهوری ظرفیت پذیرش شش مهمان را دارد.

آثار هنری، سینمای خانگی و کتابخانه در سوئیت ریاست جمهوری

اتاق های اقتصادی با امکانات یک پادگان نظامی اسرائیل مجهز شده اند.

کم ترین قیمت ها از ۳۰ دلار به ازای هر شب آغاز می شود.

دوربین های امنیتی و آثار هنری بنکسی بر روی دیوارها

مهمانان می توانند آثار هنری بنکسی را از نزدیک ملاحظه کنند.

دیدگاه ها بسته شده است