بنکسی و افتتاح هتل جدا افتاده در کنار دیوار مرزی کرانه باختری
اسفند ۱۵, ۱۳۹۵
المان میدان انقلاب از سه رنگ آرامش بخش معماری اسلامی است
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶
نمایش همه

پانزده تصویر برتر در رقابت عکس هنر ساختمان سال ۲۰۱۶

پانزده عکس خیره کننده از عکاسان برتر سراسر جهان به عنوان فینالیست های رقابت عکاسی هنرِ ساختمان در سال ۲۰۱۶ توسط موسسه ساختمان چارترد (سی آی بی اُ) انتخاب شده اند. سخنگوی این موسسه، سال تاسنِد می گوید شرکت کنندگان امسال فهرست بلندی از سبک ها و داستان هاست با موضوع های متنوعی از سرزمین عجایب برباد رفته از شهر نیویورک خالی تا روستا تپه ی تبتی درحال تغییر و یا تصویری رویایی از مرکز سوئیسی آر ای از فاستر و شرکا.

این تصاویر توسط هیئت داورانی شامل عکاسان حرفه ای، ادیتورها و مرتبطین این حرفه انتخاب شده اند. پانزده عکس فینالیست در مرحله دوم برای جایزه بزرگ به رقابت می پردازند که توسط وبسایت هنرِ ساختمان سی آی بی اُ به رای گیری عمومی گذاشته شده است. این رای گیری در فوریه ۲۰۱۷ به اتمام رسیده و عکس کنترل از رومن ربورو، عکسی از یک اتاق کنترلی در یک ساختمان آرت دکو عنوان بهترین عکس سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرده است.

چشم پوشی از حاناتان ولاند
توضیحات عکاس: این بخشی از یک مجموعه است که نشان می دهد نبود نور چگونه می تواند توجه مخاطب را به آن چه عکاس می خواهد معطوف کند.
مینیمالیسم ساحلی از سناد تاماز
توضیحات عکاس: غیرمعمول، چشم اندازی مینیمال از جزئیات معماری.
ساختمان اتو در طوفان برف از میشل پلازو
توضیحات عکاس: ساختمان ایکونیک اتوی نیویورک در طوفان، همچون دماغه یک کشتی میان برف و باد پدیدار شده است. عکس هنگام طوفان تاریخی جوناس ۲۳ ژانویه ۲۰۱۶ گرفته شده است.
مزرعه توربو قاصدک های بادی از درک اسنی
توصیحات عکاس: تصور کنید که می توانستیم با گیاهان، باد را برداشت کنیم. خانم ها و اقایان، دخترها و پسرها، به شما “توربو قاصدک بادی” را معرفی می کنم.
قوس دوستی مردم از الکساندر نستروفسکی
توضیحات عکاس: تصویر ترکیبی از معماری و طبیعت را نشان می دهد؛ هماهنگی یک قوس تیتانیوم سی متری و یک درخت.
او و پل از اولگ دشکو
توضیحات عکاس: مونومان “ریگا تاور کونتر” در  تمام فصل های باد و باران، آب و آفتاب ایستاده است. نمی دانم آیا او به زیبایی های پل کابلی پریشان شده است؟
تغییر لندسکیپ از باربارا روسی
توضیحات عکاس: من این عکس را از ساختارشکنی گرفتم؛ حرکت، تغییر، تحول و زیبایی را نشان می دهد.
مسجد سنکلر از بولت سوبرک
توضیحات عکاس: معماری مدرن به عنوان یک مسجد غیر سنتی.
 
زندگی ناب (پیورلایف) از شیباسیش ساها
توضیحات عکاس: در این قاب مردان همچون زنان به سختی کار می کنند تا خانواده خود را سیر کنند. زنان درد خود را فراموش می کنند و در کنار مردان در میدان آجر کار می کنند.
کندو از مارکو گرسی
توضیحات عکاس: از ژوئن ۲۰۱۶، همه چیز در لارونگ گار تغییر کرده است؛ اما تقریبا هیچ کس آن را نمی فهمد. اینجا که بزرگ ترین مسکن بودایی در جهان و مکانی دور افتاده از جامعه مدرن امروزی بود و راهبه ها و راهبان به زندگی گذشته خود می پرداختند حالا توسط دولت چین در حال تخریب است.

دیدگاه ها بسته شده است