محصولات

نرم افزار های تخصصی

آخرین اخبار

 • آذر ۱۶, ۱۳۹۵

  موزه هنر باروک از تویو ایتو؛ تعامل انسان، طبیعت و هنر معماری


  در شهر مکزیکی پوئبلا، معمار ژاپنی تویو ایتو، موزه ای اختصاص یافته به هنر باروک طراح نموده است. موزه بین المللی دِل باروکو یا به طور مختصر اِم آی بی، در یک سایت برجسته تاریخی از میراث جهانی یونسکو ساخته شده است. این پروژه به دنبال ترجمان جنبش باروک است که به عنوان یکی از اولین سبک های بین المللی وارد شده در طراحی ساختمان شناخته می شود.

  گروه طراحی تویو ایتو، سه رهنمون برای ساخت و ساز موزه در نظر گرفتند. اولین امر به دنبال انتقال یک حس سیالیت، طرح سفت و سخت نماهای خارجی به دیوارهایی منحنی و کِرو بدل شد. تویو ایتو می گوید: "در این موزه ما تلاش کرده ایم که فضاهای سرد و شبکه ای را در پی رسیدن به فضاهایی منعطف و سیال بشکنیم. ما امیدواریم که مردم هنگامی که از یک فضا به فضای دیگر حرکت می کنند، فضای باروک را تجربه نمایند."

  دومین امر تمرکز و تاکید بر استفاده از نور طبیعی بوده است."در هنر باروک، نور نماد وحی خداوند در مقابل تاریکی تردید است." تویو ایتو ادامه می دهد: "در این پروژه، نور معنای خاصی دارد." زمانی که از بالا به پایین می نگرید، مشخص است که طرح پر پیچ و خم موزه توسط یک گنبد نور به هم متصل شده است و میهمانان را به اطراف موزه هدایت می کند. در همین حال، میزان نور وارد شده به هر فضا، با توجه به نیاز ضروری نمایشگاه ها متفاوت است.

  سومین قانون در بیان سازگاری موزه با محیط زیست و ایجاد یک رابطه قوی با طبیعت بوده است. این ساختمان که در یک پارک قرار گرفته، در چهار سال گذشته، برنامه هایی با تمرکز تعامل انسان و طبیعت ابداع کرده است. تویو ایتو می گوید: "شهروندان می توانند در اطراف این موزه به گردش در پارک و تعمیق درک خود از محیط طبیعی بپردازند. ما می خواستیم که رابطه ای مشابه میان طبیعت و موزه ایجاد کنیم. ایده ی اولیه موزه با دیوارهایی از نور و فضاهای سیال بوده است که هنر باروک را به نمایش درآورد و همراه با پیشنهادهای تکنولوژیک، بر دیالوگی میان بشر و طبیعت تاکید کند."

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  ادامه ی مطلب
 • آذر ۱۵, ۱۳۹۵

  مجموعه طراحی و خلاقیت۲


  طرح های خلاقانه میز و صندلی و مبلمان photo_2016-11-26_02-40-48 photo_2016-11-26_02-41-13 photo_2016-11-26_02-41-48 0693a8d9e4d7f7434988551b7b8c501b 23125_685 155133_125884_576-x22417 281249_cwauolojao3jamtj18kbkma7b 201510260741733200a canape-crawl-up-the-wall-chair_8 east_meet-west_sofa ec6446ccb46349408959ddf054c3f33c folding-dining-11 gkxheddmah gu_261213_09 img13481849 lounge-chair1-w600-380x260 mo9789 srsfgu6fxg yaspic-ir-mobleman-23 %d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%ae%d9%84%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%88-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d9%86%d8%af%d9%84%db%8c-536x292 
  ادامه ی مطلب
 • آذر ۱۳, ۱۳۹۵

  طرح پیشنهادی مجتمع چندمنظوره شهید کاظمی قم از ابداع طرح گستر


  مهندس مشاور و مدير پروژه: مهرداد زواره محمدي طراح: علي اندجي گرمارودي برنامه ريز معمار: مهرداد زواره محمدي تيم طراحي معماري: محمد جواد سعيدي، سينا شاه حسيني، ثمين قديرزاده، موژان آيت اللهي، عسل رسولي، محسن خان محمدي، احسان كريمي، هادي احمدزاده، سارا سهراب مشاور ترافيك: حسن خاكسار به دلیل بزرگی و عظمت موضوع طراحی، به ناچار مبانی شکل گیری این طرح در سه مقیاس متفاوت قابل بحث می باشد، اول مقیاس طراحی شهری یا رابطه شهر و موضوع طراحی، دوم مقیاس کلان معماری و ساختمان یا به عبارتی فرم کلی ساختمان و ابرسازه موضوع طراحی و سوم مقیاس انسانی یا به عبارتی مقیاسی از معماری که به انسان خیلی نزدیک می شود مانند مصالح به کار رفته و یا عملکردهای خرد تعریف شده. به عبارت دیگر ساختمان مورد بحث از سه فاصله متفاوت، یکی خیلی دور، یکی از اطراف ساختمان و آخری از درون و در مجاورت آن باید دیده شود تا به تمامی وجوه آن بتوان پی برد. الف) مقیاس طراحی شهری مهمترین معضل این پروژه ارتباط آن با شهر است، چرا که استقرار آن در نزدیکی حرم از طرفی و بافت متراکم و ریزدانه اطراف آن از طرف دیگر موجب اهمیت رابطه شهر با این ساختمان می گردد. بافت ریزدانه اطراف که غالباً بعد از ساخت این پروژه در سایه آن قرار خواهند گرفت قاعدتاً مخالف احداث این پروژه خواهند بود و در حین ساخت مشکلاتی را برای آن به وجود خواهند آورد. مساله مهم دیگر در این پروژه وجود انکارناپذیر یک خیابان در قلب پروژه است. 5777636163184632340727201623223412 توزیع تراکم بیش از اندازه در اطراف این خیابان ناخودآگاه پروژه بزرگراه نواب تهران را تداعی می کند. با این توضیح که بزرگراه نواب دارای عرض 50 متر و ارتفاع متوسط 30 متر در ساختمان های اطراف می باشد ولی در این پروژه عرض 30 متر و ارتفاع 50 متر می باشد و با درک این نکته شکل خیابان بعد از اجرای پروژه دورنمای خوبی به ما نمی دهد.

  577763616318503932401820163293212

  علاوه بر این طبق طرح های فرادست شهری، خیابان صفائیه که در مجاورت جنوبی سایت پروژه قرار دارد در آینده نه چندان دور تبدیل به محور پیاده خواهد شد و این موضوع آینده تقاطع خیابان شهید کاظمی با صفائیه را به یک علامت سوال بزرگ تبدیل می کند. معضل مهم دیگر این پروژه این است که به دلیل تراکم بالا بجز خیابان ترافیکی میانی پروژه هیچ فضای باز دیگری در پروژه وجود ندارد و عملاً پروژه فاقد یک فضای باز یا نیمه باز متناسب با مقیاس پروژه به عنوان فضای واسط پروژه و شهر است. برای این سطح زیربنا و تامین دسترسی های آن، تجمعات و پیش فضاهای متناسب با آن، وجود یک فضای تعامل شهری یا میدان (به معنی پلازا) در این پروژه لازم به نظر می رسد. به منظور تعدیل و یا کاهش اثرات نامطلوب در مقیاس شهری که از تعریف برنامه پروژه نتیجه شده است، راهکارهایی در طراحی این پروژه به کار گرفته شده است که مهمترین آنها تبدیل خیابان شهید کاظمی به یک زیرگذر است. با توجه به محدودیت هایی که در سمت شمال و در بلوار ساحلی برای به زیر رفتن خیابان شهید کاظمی وجود دارد، لازمه ایجاد این تقاطع دو سطحی (شهید کاظمی در زیر و صفائیه در رو) این است که شیب رمپ خیابان شهید کاظمی برای رسیدن به سطح زیرین تماماً در زمین پروژه قرار داشته باشد و از آن طرف بعد از تقاطع با صفائیه رمپ دوم برای بالا آمدن تعبیه شود که این امکان با توجه به عرض 35 متری این خیابان در طرح تفصیلی وجود دارد. لازم به ذکر است که در بازه زمانی که خیابان صفائیه به پیاده راه تبدیل نشده باشد ولی پروژه احداث شده باشد نیز این تقاطع به عنوان یک تقاطع سواره با سواره دو سطحی عمل می کند و ترافیک عبوری را به حداقل می رساند. مزایایی که این تقاطع دو سطحی ایجاد می کند عبارت اند از: - استفاده از سقف شیبدار زیرگذر به عنوان یک میدان شهری در قلب پروژه - یکپارچه شدن میدان شهری میان پروژه با پیاده راه صفائیه و عملکرد این دو به عنوان یک فضای شاخص در شهر قم - انتقال خودروها به سطح زیرین و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی ناشی از عبور آنها از قلب پروژه

  راهکار دوم در نظر گرفته شده در مقیاس طراحی شهری تقسیم ارتفاعی پروژه به دو بخش با دو عملکرد بصری مختلف می باشد. به دلیل همجواری با بافت ریزدانه و کم ارتفاع مجاور خیابان های 12 متری طرفین پروژه، از نظر بصری پروژه دو تصویر متفاوت پیدا خواهد کرد. تصویر اول از نماهای دوردست که نقش شهری پروژه را نمایان می کند و تصویر دوم از کوچه هاو معابر اطراف پروژه که نقش محلی تری را باید ایفا کند. به همین منظور در مقطع پروژه طراحی به گونه ای شکل گرفته است که بخش مجاور با بافت دارای کمترین ارتفاع ممکن باشد و بخش میانی که از نماهای دوردست دیده می شود ارتفاع بیشتری را به خود بگیرد. با این راهکار کسی که در کوچه های 12 متری اطراف پروژه می ایستد در واقع فقط بخش کم ارتفاع پروژه را می بیند و تفاوتی بین بافت سمت چپ و راست خود از نظر کالبدی احساس نمی کند. حتی از نظر مصالح و فرم ساختمان نیز سعی شده است بخش کوتاه مرتبه پیرامونی پروژه از مصالح بومی آجر و فرم های منحنی که در ارتفاع عقب نشسته اند استفاده شده است تا به هدف اصلی یعنی کاهش تاثیر ارتفاع ساختمان جدید و سایه اندازی آن بر بافت مجاور کمک کند.

  راهکار بعدی به کار گرفته شده در این طرح خصوصاً به منظور تاثیر نامطلوب نسبت عرض به ارتفاع خیابان میانی که 30 به 50 می باشد و پرسپکتیو نامناسبی را برای ناظر قرار گرفته در میان پروژه ایجاد می کند، بستن روی سطح میدان یا پلازا است که باعث محدود شدن دید به افق های کوتاه تری می گردد.

  یکی دیگر از ویژگی های این طرح معابر فرعی است که میدان یا پلازای مرکزی پروژه را به بافت اطراف متصل می کند. سعی شده است این معابر در راستای معابر موجود در بافت اطراف باشد تا پیوستگی محله با احداث این ساختمان از بین نرود. ب) مقیاس کلان معماری یکی از مشکلات برنامه این پروژه دو بخشی بودن آن به واسطه خیابان میانی سایت می باشد. این معضل به همراه نداشتن فضایی مناسب برای تقسیم کاربری ها و تامین دسترسی ها منجر به این راه حل گردیده است که فضایی نیمه باز در میان پروژه ایجاد گردد تا ضمن اتصال دادن طبقات دو بخش ساختمان، فضایی ساباط مانند در قلب پروژه شکل گیرد که تقسیمات عملکردی و فضاهای باز و نیمه باز پشتیبان را تامین کند. این گونه برخورد با فضاهای نیمه باز در بازارهای سنتی و خصوصاً بازار سنتی قم نیز مشاهده می شود.

  معضل دیگری که فرم ساختمان در راستای جواب گویی به آن طراحی شده است، کمبود فضای سبز و باز در پروژه به دلیل سطح اشغال تقریباً صد در صدی پروژه می باشد. به همین دلیل در طبقات بالایی این پروژه از ایده حیاط های مطبق استفاده شده است تا بتوان فضای سبز یا شش های پروژه را در آنها مستقر کرد. با این تدبیر مجموعاً سطح فضای سبزی معادل با سطح بام پروژه خواهیم داشت ولیکن با این مزیت که فضای سبز به اتاق های هتل و فضاهای اداری نزدیک شده است و نقش حیاط را برای آنها ایفا می کند.

  به دلیل تعداد طبقات تجاری زیاد پروژه، هر چه به طبقات بالاتر می رویم از ارزش فضاهای تجاری کاسته می شود و فضای تجاری را به فضایی مرده یا به فضاهایی با شکل تجاری ولی عملکرد اداری تبدیل می کند. برای جلوگیری از این موضوع و با استفاده از طول زیاد زمین، طبقات تجاری به صورت شیب راه طراحی شدند تا مراجعین بخش تجاری بدون استفاده از دسترسی های عمودی و به صورت نا محسوس به طبقات بالاتر هدایت شوند.

  دو بخشی شدن پروژه در طبقات باعث شده است تا در طبقات با کاربری هتل و اداری فقط و فقط یک جبهه نما آن هم از یکی از دو بخش ساختمان به حرم دید داشته باشند و مابقی فضاها از این دید محروم هستند. به منظور تامین دید عمومی برای استفاده کنندگان از همه فضاها شکاف هایی در احجام طبقات بالا به وجود آمده است تا هم از ساختمان بلوک بی و هم از راهروهای ساختمان بلوک آ بتوان حرم مطهر را مشاهده نمود.

  ج) مقیاس خرد معماری اقلیم گرم و خشک قم از یک طرف و نیاز به پوشش داشتن سطوح شفاف برای جلوگیری از اشراف و تسلط ساختمان به بافت کوتاه مرتبه اطراف باعث شده است در این طرح پوسته نیمه پایینی به صورت کاملاً صلب و از آجر (به دلیل استقرار فضاهای تجاری در پشت آن و عدم نیاز به نور طبیعی) و نیمه بالایی ساختمان به صورت دو پوسته طراحی گردد. پوسته دوم بخش اداری و هتل به منظور ایجاد یک عنصر شهری شاخص و همچنین در نظر گرفتن مسائل اقتصادی پروژه از ریسمان در نظر گرفته شده است که وقتی به شکل طبیعی خود و در کشش آویزان می شود، می تواند نقوش هندسی متناسب با بافت و موقعیت پروژه را تداعی کنند.

  دسترسی به هتل و لابی آن از طریق رمپی که خودروهای خاص را از سطح خیابان شمالی به سطح شیبدار میدان یا پلازای شهری میانی پروژه می رساند، مهیا شده است. این رمپ دسترسی علاوه بر این عملکرد، دسترسی اضطراری به سطح میدان را مهیا می کند. تقریباً بجز این روش، انتخاب دیگری برای ورود به هتل وجود ندارد چراکه خیابان های 12 متری دو طرف مناسب برای ورودی هتل نیستند و خیابان مرکزی پروژه به دلیل عدم اختصاص باند کندرو نمی تواند محلی برای توقف داشته باشد. استقرار لابی هتل در یکی از دو ضلع شمالی و جنوبی نیز باعث طول زیاد راهروهای دسترسی آن در طبقات می گردد. از نقطه نظر کاربری طبقات و جانمایی فعالیت ها تغییراتی نسبت به برنامه فیزیکی طرح اعمال شده است که مهمترین آنها انتقال آمفی تئاتر و فضاهای کنفرانس به طبقات زیرزمین اول و دوم و به بخش میانی پروژه و به جای آنها اضافه شدن رستوران و فضاهای پذیرایی مجلل در طبقه نهم می باشد. این جابجایی به این دلیل صورت گرفته است که فضای آمفی تئاتر و سالن های سخنرانی هم فضایی بسته می باشند و از دید و منظر اطراف بی بهره هستند و هم فضاهایی هستند که از نظر راه های خروج نقطه بحرانی پروژه محسوب می شوند. بنابرین استقرار آنها در طبقه نهم منطقی به نظر نمی آید.
  ادامه ی مطلب
 • آذر ۷, ۱۳۹۵

  مجموعه طراحی وخلاقیت۱


  طرح های خلاقانه شلف و قفسه

  www-ichoob-ir-364-21 unique-wall-shelves-ideas-l-766b895b8eab696d mo18361 contemporary-bookshelf-designs-library-contemporary-bookshelf photo_2016-11-26_02-41-37 3bd9ddc4b6f88e603049490534770cf2 10986381_895960900447168_1697554144_n 4020133234221255102a bookshelf-designs-inspired-by-trees-1 photo_2016-11-26_02-41-55 photo_2016-11-26_02-41-07 photo_2016-11-26_02-41-05photo_2016-11-26_02-42-04photo_2016-11-26_02-41-43 photo_2016-11-26_02-42-06

  ادامه ی مطلب

درباره ی ما   

شرکت اندیشه گستر خیام آساک در سال 1384 فعالیت خودرا آغاز نمودو در سال 1389 جهت رسمی تر شدن با شماره ثبت 41365 دراداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید ودر سال 1391 عضو اتحادیه تزئینات ساختمانی به شماره پروانه کسب 1243 در رسته صنفی 454015 وبا درجه واحد صنفی1به ثبت رسید .

از عمده کارهای این شرکت در زمینه طراحی واجرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- طراحی میدان شهدا ساختمان AC05 ، طراحی پروژه ARTMISS ، طراحی پروژه و سردرب مجتمع تشریفات، برج سلمان ،شرکت در نمایشگاه و طراحی پدیده کیش و ...

- همچنین تربیت نیروی متخصص در زمینه طراحی داخلی و نما بالغ بر 2000 نفر از جمله افتخارات این شرکت میباشد.
- دیگر فعالیت های شرکت تولید محصولات چوبی شامل انواع میزهای LCD ، میزنهارخوری،سرویس چوب و ... میباشد.این محصولات با برند آراتک عرضه میشوند.
ما به اصولی پایبند هستیم که پر از ارزش‌هایی است که از طریق کارآفرینی به وجود آمده باشد. فرهنگی که سلسله مراتبی نیست و به معنای واقعی، با هم ساختن را می رساند. حرکتی جمعی برای پرورش نوآوری و پیشرفت دانش بشر در کشوری که پر از استعداد، توانایی و سرمایه است ولی دستاوردهای کمی دارد. 
ما باور داریم که کارآفرینی زبان مشترکی است که تمام انسان ها را در سراسر دنیا به هم وصل میکند.

سوالات متداول

1پلاگین وی ریVray در 3ds max چیست؟
Vray وی ری از پلاگین های ( افزودنی ها ) برنامه تری دی مکس می باشد که با استفاده از آن می توان رندر های بسیار طبیعی و واقعی برای کارهای معماری تهیه نمود. تاکید در این مجموعه آموزشی به یاددهی و آموزش وی ری در شاخه معماری می باشد به همین منظور نیز در تمام آموزش ها ، پروژه هایی معماری را تعریف می نماید و سپس شروع به ساخت صحنه ، تنظیمات وی ری و رندر وی ری می نماید و در نهایت خروجی را به شما نشان می دهد و شما در طول این مسیر پروژه را با استفاده از فایل های اولیه ای که به شما داده شده پیش می برید. در مورد پلاگین رندر V-Ray میتوان به واقعی ترین خروجی های معماری اشاره کرد.
2نرم افزار۳d max چیست؟
تری دی مکس در معماری در زمینه ی طراحی نما ، طراحی داخلی و طراحی کابینت وطراحی دکور و …یکی از مطرح ترین نرم افزارهایی می باشد که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می شود
3کار کردن با تری دی مکس کاره سختی است؟
کار کردن با مکس کار سختی نیست ولی نسبت به نرم افزارهای دیگر احتیاج به صرف وقت، تمرین و دقت بیشتری دارد. برای رسیدن به موفقیت حرفه ای راه های زیادی هست اگر مطمئنید که با گذراندن همان زمان پاسخ های بهتری در جهت موفقیت حرفه ای میگیرید پیشنهاد می شود حداقل امتحان کنید شاید این همان راه باشد. قطعا بعد از طی سختی های طول راه موفقیت حاصله شیرین تر به نظر خواهد رسید.