محصولات

نرم افزار های تخصصی

آخرین اخبار

 • burjdubai1-jn
  مهر 28, 1395

  تصاویری از عجایب هفت‌گانه دنیای معماری مدرن


  مجله Conde Nast Traveler's در آخرین شماره خود لیستی از عجایب هفت‌گانه دنیای معماری مدرن ارائه کرده است.
  عجایب هفت‌گانه دنیای معماری به این شرح هستند: کومولوس- این ساختمان عجیب که همچون تکه‌ای از یک ابر است سالن نمایشی در موزره علوم طبیعی نوردبورگ دانمارک است. کومولوس یعنی ابر پشته‌ای و نمای ساختمان و زوایای آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که گویی ساختمان تکه‌ای از یک ابر کومولوس است:

  برج دبی- این برج که در حال احداث است بلندترین ساختمان دنیا به شمار می‌رود در حال حاضر حدود 518 متر ارتفاع دارد. ارتفاع نهایی این ساختمان یک راز است اما پیش‌تر گفته شده بود که ارتفاع آن به 693 متر خواهد رسید. در طراحی این آُسمان‌خراش 160 طبقه در نظر گرفته شده است

  استادیوم جدید ویمبلی لندن- این استادیوم مدرن 90 هزار صندلی دارد که دید تماشاگران در هیچ کدام از آن‌ها تحت هیچ شرایطی مسدود نخواهد بود. این سازه یک کمان با طول 1000 فوت و ارتفاع 436 فوت دارد که سقف متحرک آن را نگه می‌دارد.

  موزه جدید هنرهای معاصر- این ساختمان در منطقه منهتن نیویورک قرار دارد

  محوطه کوگود- این محوطه در موسسه اسمیث‌سونیان واشنگتن قرار دارد. سقف خمیده ساخته شده از شیشه و فولاد که بر روی استخرهای کم عمق پوشیده شده است مشخصه بارز این سازه مدرن است

  روبان قرمز- این سازه در پارک رودخانه تانگهه در چین قرار دارد. روبان قرمز در واقع یک نیمکت فولادی به طول حدود نیم کیلومتر است که در باغ حاشیه رودخانه ساخته شده است.

  کریستال- کریستال ورددی ساختمان موزه رویال اونتریوی تورنتو است. ساخت این سازه در این موزه کشمکش‌های فراوانی به همراه داشت چون خطوط کشیده و بی‌قاعده آن منتقدان بسیار زیادی دارد که ساکنان محلی بزرگ‌ترین آن‌ها هستند.

  ادامه ی مطلب
 • 595567_363
  مهر 23, 1395

  موج نو معماری در ساختمان های ایران


  مجله معماری دیزین به شکل گیری نسل جدیدی از معماران و طراحان خلاق و با نبوغ در ایران اشاره کرده که آثار آنها از محدوده ایران فراتر رفته و توجهات جهانی را به سمت خود جلب کرده است.
  مجله معماری "دیزین " (DEZEEN MAGAZINE) در گزارشی نوشت ایران در آستانه دوره جدیدی از معماری نوین همزمان با رفع تحریم های اقتصادی فلج کننده قرار گرفته است.به گزارش عصر ایران این گزارش در توصیف شرایط ایران نوشت: یک اقتصاد در حال گسترش، رشد تقاضای داخلی برای سبک زندگی مدرن و سرمایه گذاری پررونق در زیر ساخت های گردشگری فرصت های جدیدی را برای فعالان معماری مدرن در این کشور منزوی پدیدار کرده است. "رضا مفاخر" کارشناس ارشد معماری و موسس دفتر طراحی "زما" در تهران به مجله معماری دیزین گفته است: " ایران درهای خود را به روی جهان باز کرده است. به گفته این مهندس ایرانی پس از به روی کار آمدن حسن روحانی و انجام توافق هسته ای طرح های معماری که به شرکت او سفارش می شود هم از نظر مقیاس و هم از نظر کارگرد تفاوت چشمگیری با گذشته دارد که نشان از رونق در صنعت معماری و طراحی دارد. به گفته مفاخر : او بر این باور است که ایران و صنعت معماری آن در آستانه دوره جدیدی از رونق قرار دارند. به نوشته مجله دیزین صنعت معماری در حال ظهور ایران را می توان از چند پروژه در سال های اخیر ایران حس کرد. برای مثال پل طبیعت در تهران که طراح آن "لیلا عراقیان " مهندس معمار زن ایرانی است که هنگام طراحی این اثر تنها 26 سال داشته است. پل طبیعت بزرگ ترین پل پیاده روی در ایران است که در شمال تهران واقع شده است. مجله دیزین در ادامه به شکل گیری نسل جدیدی از مهندسان معمار و طراحان در ایران اشاره کرده و در گفت و گو با آنها برخی ساختمان های مسکونی جدید در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران را که در طراحی آنها از نبوغ و نوآوری و ترکیب سبک های معماری نوین با معماری سنتی ایرانی استفاده شده است، را مورد بررسی قرار داده است. به نوشته این گزارش برخی از این ساختمان ها مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفته و می تواند  همزمان با ورود موج جدیدی از توریست های خارجی به ایران برای این کشور یک مزیت جدید توریستی باشد. آلبوم تصویری زیر سازه های جدید طراحی شده در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران را نشان می دهد که مورد توجه مجله معماری و طراحی دیزین (دفتر مرکزی این مجله در لندن قرار دارد) قرار گرفته است.
  پل طبیعت در تهران :طراح : لیلا عراقیان
  پل طبیعت در تهران :طراح : لیلا عراقیان
  ساختمان اداری ترمه در همدان؛ طراح :فرشاد مهدیزاده و احمد بطحائی
  ساختمان اداری ترمه در همدان؛ طراح :فرشاد مهدیزاده و احمد بطحائی
  ساختمان " ارسی خانه " در تهران؛ طراح: دفتر معماری کیوانی
  ساختمان
  نمای داخلی ساختام ارسی خانه
  نمای داخلی ساختام ارسی خانه
  ساختمان "مشا " در منطقه مشا در نزدیکی تهران ؛ طراح : دفتر مهندسی موج نو
  ساختمان
  ساختمان کهریزک ؛ طراح : CAAT STUDIO
  ساختمان کهریزک ؛ طراح : CAAT STUDIO
  کافه امیر چکلت در تهران ؛ طراح : دفتر معماری مدام
  کافه امیر چکلت در تهران ؛ طراح : دفتر معماری مدام
  ساختمانی در محله اندرزگو تهران ؛ طراح: دفتر معماری آینه
  ساختمانی در محله اندرزگو تهران ؛ طراح: دفتر معماری آینه
  نمای داخلی ساختمان مسکونی اندرزگو
  نمای داخلی ساختمان مسکونی اندرزگو
  ویلای کوهسار در نزدیکی تهران ؛ طراح : " نِکست آفیس "- علیرضا تغابنی
  ویلای کوهسار در نزدیکی تهران ؛ طراح :
  ادامه ی مطلب
 • untitled
  مهر 23, 1395

  معماری و طراحی اقامتگاه تفریحی در میان درختان در تایلند


  معماری و طراحی داخلی اقامتگاه تفریحی Suan Kachamudee، توسط گروه معماری Sicart & Smith Architects انجام شده است. این اقامتگاه در منطقه ی Koh Samui کشور تایلند، در میان انبوه درختان و با منظره ای نفس گیر و فوق العاده رو به دریا قرار گرفته است. مسلما در چنین فضایی، یک طرح معماری خوب بسیار می تواند تاثیر گذار باشد و در کنار زیبایی طبیعی منطقه بسیار چشم نواز باشد. این اقامتگاه بر روی تپه ای با شیب بیش از 50 درصد که با سنگ های گرانیت بزرگ و درختان پوشانیده شده است قرار گرفته است. این به معنای شرایط سخت کاری و فضای نامطلوب سایت اقامتگاه می باشد. ایده ی اصلی در طراحی معماری این هتل، ایجاد تضاد میان هتل و فضای پیرامون آن بوده است. برای ایجاد این تضاد استفاده از متریال با رنگ سفید و روشن در دستور کار قرار گفته است تا رنگ تیره ی سنگ های گرانیت ایجاد تضاد نماید. در طراحی این هتل، سعی بر آن بوده است که در راستای همگامی با طبیعت پیرامون کمترین تخریب درختان صورت گیرد. همچنین شیب هتل به نحوی است که با شیب تپه، همخوانی داشته باشد. همچنین، پوسته ی سفید ساختمان، کاملا مورد مطالعه قرار گرفته است تا در مقابل نور خورشید استوایی استقامت کافی را داشته باشد. در فضای داخلی سعی بر آن بوده است که حداکثر دید در اختیار مهمانان هتل قرار داده شود تا منظره های پیرامون را از دست ندهند و بنابراین، از پنجره های بزرگ در نشیمن ها و اتاق خواب ها استفاده شده است. طراحی داخلی و انتخاب مبلمان مورد استفاده نیز بر اساس سبک مدرن به همراه استفاده از عناصر طبیعی ذر فضا مانند سنگ طبیعی  و چوب درختان انجام شده است. در نهایت این مجموعه ی اقامتی شامل 8 اتاق در بلاک های مجزا، اسپا و یک ساختمان مرکزی به همراه یک استخر بزرگ می باشد.

  ادامه ی مطلب
 • images (3)
  خرداد 16, 1395

  جذب سرمایه گذار واعطای نمایندگی با روش 80-20


  شرکت اندیشه گستر خیام در راستای افزایش فروشگاه های خود در سطح شهر مشهد و استان، سرمایه گذار و نمایندگی فروش به صورت 80-20جذب مینماید. روش 80-20 به اینصورت است که 80درصد  سرمایه اولیه وسودمتعلق به سرمایه گذار و 20درصد متعلق به شرکت.همچنین طرح های سرمایه گذاری به صورت مشارکت در سود وزیان میباشد. شرایط سرمایه گذاری : 1-حداقل 7میلیون تومان سرمایه اولیه 2-تمام تولیدات با برند (آراتک) عرضه میشود.آراتک برند تولیدی شرکت میباشد. 3-طرح سرمایه گذاری به صورت ادغام در فروشگاههای دولتی میباشد ونیاز به مکان وفضای خاصی نیست.لکن اگر سرمایه گذار دارای فضای استاندارد و در جای مناسب باشد میتواند با تاییدشرکت فروشگاه شخصی خود را راه اندازی نماید. 4-شرکت متعهد به تامین اجناس مورد نیاز نماینده میباشد. 5-شرکت در تایید یا رد درخواست ها مختار میباشد. 6-تمام فرایند فروش تابع کسر از حقوق در اقساط 10ماهه وقراردادبا ارگانهای دولتی است و بازگشت مبالغ فروش قطعی است. 7-نصب بنروتابلو با مضمون آراتک درصورت امکان نصب در محل جهت اطلاعات بیشتر در مورد روشهای سرمایه گذاری ومشاوره با شماره 38463744تماس حاصل نمایید.
  ادامه ی مطلب

درباره ی ما   

شرکت اندیشه گستر خیام آساک در سال 1384 فعالیت خودرا آغاز نمودو در سال 1389 جهت رسمی تر شدن با شماره ثبت 41365 دراداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید ودر سال 1391 عضو اتحادیه تزئینات ساختمانی به شماره پروانه کسب 1243 در رسته صنفی 454015 وبا درجه واحد صنفی1به ثبت رسید .

از عمده کارهای این شرکت در زمینه طراحی واجرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- طراحی میدان شهدا ساختمان AC05 ، طراحی پروژه ARTMISS ، طراحی پروژه و سردرب مجتمع تشریفات، برج سلمان ،شرکت در نمایشگاه و طراحی پدیده کیش و ...

- همچنین تربیت نیروی متخصص در زمینه طراحی داخلی و نما بالغ بر 2000 نفر از جمله افتخارات این شرکت میباشد.
- دیگر فعالیت های شرکت تولید محصولات چوبی شامل انواع میزهای LCD ، میزنهارخوری،سرویس چوب و ... میباشد.این محصولات با برند آراتک عرضه میشوند.
ما به اصولی پایبند هستیم که پر از ارزش‌هایی است که از طریق کارآفرینی به وجود آمده باشد. فرهنگی که سلسله مراتبی نیست و به معنای واقعی، با هم ساختن را می رساند. حرکتی جمعی برای پرورش نوآوری و پیشرفت دانش بشر در کشوری که پر از استعداد، توانایی و سرمایه است ولی دستاوردهای کمی دارد. 
ما باور داریم که کارآفرینی زبان مشترکی است که تمام انسان ها را در سراسر دنیا به هم وصل میکند.

سوالات متداول

1پلاگین وی ریVray در 3ds max چیست؟
Vray وی ری از پلاگین های ( افزودنی ها ) برنامه تری دی مکس می باشد که با استفاده از آن می توان رندر های بسیار طبیعی و واقعی برای کارهای معماری تهیه نمود. تاکید در این مجموعه آموزشی به یاددهی و آموزش وی ری در شاخه معماری می باشد به همین منظور نیز در تمام آموزش ها ، پروژه هایی معماری را تعریف می نماید و سپس شروع به ساخت صحنه ، تنظیمات وی ری و رندر وی ری می نماید و در نهایت خروجی را به شما نشان می دهد و شما در طول این مسیر پروژه را با استفاده از فایل های اولیه ای که به شما داده شده پیش می برید. در مورد پلاگین رندر V-Ray میتوان به واقعی ترین خروجی های معماری اشاره کرد.
2نرم افزار۳d max چیست؟
تری دی مکس در معماری در زمینه ی طراحی نما ، طراحی داخلی و طراحی کابینت وطراحی دکور و …یکی از مطرح ترین نرم افزارهایی می باشد که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می شود
3کار کردن با تری دی مکس کاره سختی است؟
کار کردن با مکس کار سختی نیست ولی نسبت به نرم افزارهای دیگر احتیاج به صرف وقت، تمرین و دقت بیشتری دارد. برای رسیدن به موفقیت حرفه ای راه های زیادی هست اگر مطمئنید که با گذراندن همان زمان پاسخ های بهتری در جهت موفقیت حرفه ای میگیرید پیشنهاد می شود حداقل امتحان کنید شاید این همان راه باشد. قطعا بعد از طی سختی های طول راه موفقیت حاصله شیرین تر به نظر خواهد رسید.